در دنیای امروز انتخاب یک رسانه مناسب برای تبلیغات کاری بسیار سخت شده است زیرا که هر رسانه به طور مجزا معایب و مزایای خاص خود را دارا می باشد اما اگر بخواهیم درباره رسانه ای صحبت کنیم که از هر لحاظ برای کارفرما مناسب و بسیار مرقون به صرفه باشد ، باید به پدیده ویدیو مارکتینگ اشاره کرد در اینجا تنها یک مزایای آن یعنی تاثیر ویدئو مارکتینگ ۵۰ برابر نوشتار و اطلاعات متنی است را گفت  ، که تیم ویدیو مارکتینگ فراسین علاوه بر بازاریابی این رسانه در کلیه سایت های معتبر پخش ویدیو و شبکه های اجتماعی مرتبط به کسب و کار شما ، با در اختیار داشتن تیمی مجرب در تولید ویدیوهای با کیفیت و مناسب روز با تلفیق سه عنصر صدا ، تصویر و حرکت می تواند شما را در جایگاه های مناسبی از کسانی قرار دهد که در ایران ویدیو مارکتینگ را جزء منابع اصلی تبلیغات خود در فضای مجازی قرار داده اند و بهره می برند .

فرقی نمی‌کند که شما در تجارت کوچکی مشغول باشید یا یک سازمان چند ملیتی با دامنه‌ی دسترسی جهانی هستید، سریع‌ترین راه برای دسترسی به مشتریان، تدوین و توسعه‌ی یک راهبرد مؤثر در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است. ویدئو یک ابزار مهم در بازاریابی است، به طوری که ۵۷ درصد از بازاریاب‌ها از ویدئو در بازاریابی خود استفاده می‌کنند و بر اساس گزارش سوشیال اگزمینر، ۷۲ درصد بازاریاب‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا استفاده‌ی خود از تکنیک‌های بازاریابی مبتنی بر ویدئو را افزایش دهند.
جالب است بدانید که بازاریابی محتوا به سرعت به سمت ویدئو مارکتینگ می‌رود، به همین علت امروزه ، شرکت‌های باهوش در حال حرکت به سمت این نوع مارکتینگ هستند.
یوتیوب که یکی از اصلی‌ترین سایت‌ها برای آپلود ویدئو می‌باشد، روزی یک میلیارد مخاطب خاص دارد.
ویدئو می‌تواند تمامی زوایای محتوایی را نشان دهد.
طبق آمار 64 درصد افرادی که ویدئو تبلیغاتی یک کالا یا خدمت را می‌بینند، برای خرید آن تمایل پیدا می‌کنند.
ویدئو را می‌توان به وسیله گوشی‌های موبایل که کاربرانشان نیز در حال افزایش است، مشاهده نمود و به یکدیگر توصیه شود.
با ویدئو مارکتینگ کاربران سایت شما بصورت دقیق با نوع خدمات و محصولات شما آشنایی پیدا می کنند .
ویدیوهای ساخته شده اگر حرفه ای کار شده باشند برای شما کلاس کاری به همراه داشته و باعث میشود تا مشتریان میان شما و هم صنف های شما تفاوتی را قائل شوند .
کاربران از طریق موتورهای جستجو و انواع شبکه های اجتماعی که ویدیو را در آنها انتشار کردید به وب سایت شما هدایت میشوند و از سایت شما دیدن می کنند.
ویدئو به محتوای شما روح ، جان و رنگ می‌بخشد که همگی عناصر زندگی و ایجاد ارتباط هستند.
طبق مطالعات انجام شده، داشتن ویدئو در سایت شما به بالا بردن رتبه شما بسیار کمک و تاثیر آن بر روی سئو وب سایت مثبت است.
براساس علم روانشناسی، تصویر و صدا دو عنصر اساسی برای تاثیرگذاری و تصمیم‌گیری هستند که هردوی اینها از ارکان اصلی ویدئو به حساب می‌آیند.
4.45 درصد از استفاده‌کنندگان از اینترنت در روز حداقل یک ویدئو به صورت آن‌لاین می‌بینند.
75 درصد از افراد به خبرگزاری Forbes گفته‌اند که حداقل هفته‌ای یکبار تعدادی ویدئو مرتبط با کارشان را می‌بینند که از این تعداد، 50 درصد ویدئوها را روی یوتیوب دیده و 65 درصد از آنها پس از دیدن این ویدئوها از سایت اصلی آن شرکت دیدن کرده‌اند.
شرکت‌های موفقی مانند Angry Birds, Houzer, Event Matrix و .... در دنیا و شرکت همراه اول و ایرانسل در ایران نیز چون به تاثیر این نوع بازاریابی واقف هستند، از ویدئو مارکتینگ برای موفقیت هرچه بیشتر خود استفاده کرده‌اند.
سال ۲۰۱۶ قرار است متفاوت باشد، زیرا گوگل در نهایت دارد با قرار دادن آگهی ویدئویی در SERP یا صفحه نتیجه موتور جستجو کنار می‌آید. این نشانه‌ای است که کاربران نسبت به گذشته بیشتر پذیرای تبلیغات ویدئویی به صورت آنلاین هستند و در صورت ادامه‌ی این روند، انتظار می‌رود که شاهد گونه‌های بیشتری از تبلیغات ویدئویی باشیم که در مکان هایی که انتظار نمی‌رود ظاهر شوند و حالا که گوگل، مالکیت یوتیوب را هم به عهده دارد این امکانات، در عمل با محدودیتی مواجه نیستند و در داخل ایران هم شبکه های ویدئویی مانند آپارات فعال هستند .